Ciekawostki
Latem 1999 roku rozpoczęliśmy działalność charytatywną pod hasłem "Rodzina rodzinie" dlatego że każda rodzina przygotowywała paczki dla jednej rodziny z Bieszczad. Pomoc swą skierowaliśmy w rejon Bieszczad. Są to rodziny wielodzietne, zazwyczaj pozbawione środków do życia.
dalej

Wyjazd majowy 2017 roku

Strona główna » Aktualności » Wyjazd majowy 2017 roku

wielkość tekstu:A | A | A

W maju 2017 roku dowiedzieliśmy się o trudnej sytuazji jednej z "naszych" rodzin. Rodzina ta porwała się na rozbudowę domu, a właściwie odcięcie połowy starego, drewnianego domu i dobudowanie nowej części. Niestety, zadanie to przerosło ich możliwości finansowe, a dodatkowo pojawiły się problemy osobiste, rodzinne.

Nie mogliśmy nie zainterweniować, zgodnie ze słowem:

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" Mt 25, 40

Wiele osób odpowiedziało na nasz apel. Zebrała się grupa 9 mężczyzn, którzy chcieli poświęcić 2-3 dni na pomoc wyjścia z kryzysu rodzinie. Utworzyły się 3 zespoły: elektryczny, hydrauliczny oraz remontowy. Zadaniem zespołu ekektrycznego było na jednym poziomie dobudowanej części wykonać pełną instalację elektryczną. Hydraulicy chcieli doprowadzić instalację wodno-kanalizacyjną a pozostała część grupy miała m.in. za zadanie zakupić i zamontować okna i drzwi balkonowe.

Mimo niesprzyjającej pogody, wszystko, co załozyliśmy w swych planach, Bóg pobłogosławił. Wykonaliśmy nasz plan z naddatkiem.

Został też przygotowany zarys planu działania dla rodziny, dotyczący dalszego przygotowania części domu do zamieszkania. Najpilniejsza pracą jest szybkie wykonanie więźby dachowej oraz zadaszenie domu! 

My również będziemy starali się w tym dopomóc, w miarę naszych możliwości.

W czasie, gdy na budowie praca była w pełni, dwie kobiety, które pojechały również na Bieszczady, rozmawiały z rodzinami a także zapisywały dzieci na kolejny już obóz - 2017.

czytano: 1885 razy

autor: misjabieszczady.org.pl

data dodania: 2017-05-22 10:34:29

Maj 2017 zdjęć w galerii: 2

dalej
Aktualności
 • Wtorek, 10 października 2017 Wyjazd październikowy - spotkanie ...

  W pażdzierniku 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie dla kobiet. Kilka wolontariuszek z Dzięgielowa pojechało do zaprzyjaźnionego ośrodka w Bieszczadach, gdzie kobiety, matki, żony były ...

dalej
 • Czwartek, 29 czerwca 2017 Potrzebny dach dla rodziny

  Potrzebny dach przed zimą !! W maju 2017 roku grupa mężczyzn pojechała pomóc 7-osobowej rodzinie w wykonaniu prac elektrycznych i hydraulicznych w nowo dobudowanej części domu. ...

dalej

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie
ul. Słoneczna 30, 43-445 Dzięgielów

tel.: 33 8529 064
e-mail: dziegielow@luteranie.pl

 • foto_81_3
 • foto_80_3
 • foto_79_3
 • foto_78_3
 • foto_77_3
W 1999 roku, jako grupa rodzin z Dzięgielowa i ich przyjaciół zainspirowanych wersetem z listu do Efezjan, postanowiliśmy dzielić się z innymi tym, co posiadamy i pomagać rodzinom bardzo ubogim, mieszkającym w Bieszczadach, przeżywającym poważne problemy materialne.
Wersja mobilna
Zapytanie
Poleć stronę
 • duz1821 duz4551
 • duz2752
 • duz3150