Ciekawostki
Latem 1999 roku rozpoczęliśmy działalność charytatywną pod hasłem "Rodzina rodzinie" dlatego że każda rodzina przygotowywała paczki dla jednej rodziny z Bieszczad. Pomoc swą skierowaliśmy w rejon Bieszczad. Są to rodziny wielodzietne, zazwyczaj pozbawione środków do życia.
dalej

Jesienne spotkanie z kobietami

Strona główna » Aktualności » Jesienne spotkanie z kobietami

wielkość tekstu:A | A | A

W ostatni wrześniowy piątek (26.09) 2014 roku z Dzięgielowa wyjeżdża bus. Kierunek Bieszczady. Pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza, ale w środku nastroje bardzo dobre. Przed nami dwie misje do wykonania. Męska część załogi, czyli Kornel, Edek i Paweł mają za zadanie w sobotę podłączyć jednej z rodzin w Odrzechowej, objętej akcją „Misja Bieszczady”, instalację z ciepłą wodą. Wymaga to zbudowania pieca kaflowego, w środku którego należy umieścić tzw. podkowę - stąd konieczność skorzystania z pomocy doświadczonego zduna. Pan Bóg kolejny już raz błogosławi tej sprawie i już w niedzielę nasza rodzina może się cieszyć wrzątkiem w kranie. 

Kobieca część załogi busa ma z kolei zorganizować wypad weekendowy dla kobiet, których dzieci, co roku przyjeżdżają do Dzięgielowa na obozy letnie. Zaproszenie przyjęło 11 kobiet plus nas dwie: Halinka i ja. W sobotnie przedpołudnie powitaliśmy „bieszczadzkie” dziewczyny w miejscowości Puławy Górne. Jest to piękna miejscowość, przesympatyczni gospodarze a niebo nad nami jedyne. Spotkanie rozpoczynamy od kawy. Mam pewne obawy, gdyż nie znam tu prawie nikogo, ale okazuje się, że jakiekolwiek bariery zostają szybko zburzone. Bardzo szybko poznajemy się i mimo braku pogody umożliwiającej spacer, miło spędzamy czas. Popołudnie to czas na rozważania biblijne Halinki. Tematem są dwie drogi, którymi możemy przejść przez życie: szeroka, która prowadzi na zatracenie i wąska, którą jest życie wieczne dzięki naszemu Zbawicielowi. Po kolacji, razem z wycieczką z Drogomyśla, oglądamy w miejscowym kościele film „Niebo istnieje naprawdę”, który jest pięknym zakończeniem ewangelizacji. Po spokojnej nocy, w niedzielę ciąg dalszy - tym razem Halinka omawia historię dwóch dzielnych kobiet i ich całkowitego oddania Panu Bogu: Królowej Estery i Abigail. 

Jak to zwykle bywa, czas szybko płynie i po obiedzie musimy się już pożegnać. Myślę, że nasze wsparcie modlitewne i materialne jest niezwykle ważne dla wszystkich rodzin objętych „Misją Bieszczady”. Wiedzą, że nie są sami i że ktoś się o nich troszczy. My możemy opowiadać im o Tym, który daje nam siłę. Cieszę się, że jest wśród nas tyle ludzi dobrych serc, dzięki którym organizowanie takich wyjazdów jest możliwe. WIELKIE DZIĘKUJĘ! 

Asia 

czytano: 1525 razy

autor: strona-testowa.pl

data dodania: 2014-12-02 15:30:47

Aktualności
 • Wtorek, 10 października 2017 Wyjazd październikowy - spotkanie ...

  W pażdzierniku 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie dla kobiet. Kilka wolontariuszek z Dzięgielowa pojechało do zaprzyjaźnionego ośrodka w Bieszczadach, gdzie kobiety, matki, żony były ...

dalej
 • Czwartek, 29 czerwca 2017 Potrzebny dach dla rodziny

  Potrzebny dach przed zimą !! W maju 2017 roku grupa mężczyzn pojechała pomóc 7-osobowej rodzinie w wykonaniu prac elektrycznych i hydraulicznych w nowo dobudowanej części domu. ...

dalej

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie
ul. Słoneczna 30, 43-445 Dzięgielów

tel.: 33 8529 064
e-mail: dziegielow@luteranie.pl

 • foto_81_3
 • foto_80_3
 • foto_79_3
 • foto_78_3
 • foto_77_3
W 1999 roku, jako grupa rodzin z Dzięgielowa i ich przyjaciół zainspirowanych wersetem z listu do Efezjan, postanowiliśmy dzielić się z innymi tym, co posiadamy i pomagać rodzinom bardzo ubogim, mieszkającym w Bieszczadach, przeżywającym poważne problemy materialne.
Wersja mobilna
Zapytanie
Poleć stronę
 • duz1821 duz4551
 • duz2752
 • duz3150